We wtorek będzie wietrznie i deszczowo! – Prognoza na 19 grudnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i front polarny. Poza tym nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie ciepłe oraz wilgotne powietrze z zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe są zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północy w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Na pozostałym obszarze i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu słabym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na południu i wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do nawet +9°C. Wiatr na ogół będzie  umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.