W poniedziałek będzie wietrznie i ze zmienną pogodą! – Prognoza na 18 grudnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie wyż i układ niskiego ciśnienia. Poza tym nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie chłodne oraz wilgotne i dość ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na północy w Centrum i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Na pozostałym obszarze i w górach powinno być bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 70-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1027 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu słabym i silnym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie w górach i na południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do nawet +10°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i powoli spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.