W środę na Pomorzu będzie pogodnie! – Prognoza na 22 listopada

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie mroźne oraz wilgotne i chłodne powietrze z północy i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu i nad morzem w ciągu doby kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi kolejny system frontów atmosferycznych.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu możliwe będą nad morzem oraz w pasie nadmorskim i też w rejonie Ustki i Słupska. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są także lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od -6°C do 0°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. Poza tym w porywach na Wybrzeżu będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian będzie początkowo też bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Jedynie przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu możliwe będą nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – zachodu. Poza tym w porywach od godzin wieczornych będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz będzie się też wahać i spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1026 hPa.

 

Comments are closed.