We wtorek nadal wystąpią opady mieszane i będzie ślisko! – Prognoza na 21 listopada

W kolejnych godzinach nad krajem zalegać będzie układ niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi oddzielające mroźne arktyczne masy powietrza od ciepłego, polarnomorskiego. W związku z tym trzeba się liczyć z kontynuacją zmiennych i trudnych warunków drogowych.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą możliwe liczne  mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady  deszczu jak i deszczu ze śniegiem i samego śniegu o zmiennym  natężeniu.  Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do +7°C, więc będzie ślisko. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać, oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą miejscami mogły rozwijać się mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym natężeniu. Najwięcej na południu i w centrum.  Bez opadów  powinno być  na północy naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od -1°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć, oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.