W czwartek na Pomorzu będzie deszczowo! – Prognoza na 9 listopada

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Poza tym nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie wilgotne i chłodne powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo nad Bałtykiem i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

 

Comments are closed.