W czwartek na ogół pogodnie, ale wietrznie! – Prognoza na 9 listopada

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski nadal napływać będzie wilgotne i chłodne powietrze z południowego zachodu Europy. Ponadto pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego i nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w  środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Na ogół bez opadów. Temperatura powietrza wyniesie od -2°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą południowo – zachodniego. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie dość stabilne i lekko wahające oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północnym zachodzie przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie  umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą południowego. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.