Zapowiada się bardzo niekorzystna pogoda! – Ważne Prognozy

Już w kolejnych dniach nowego miesiąca zaczną oddziaływać kolejne bardzo dynamiczne układy niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi i silnym wiatrem, który powodować może szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Szczególnie na bardzo dynamiczną pogodę musimy przygotować się tuż na początku weekendu. I wtedy też nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie niestabilne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. Ponadto da się nam we znaki bardzo niskie ciśnienie atmosferyczne, które osiągnie pomiędzy 990 a 970 hPa i dodatkowo źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Zaś jeszcze niższe ciśnienie atmosferyczne pojawi się na zachodzie i południowym zachodzie Europy gdzie przemieszczać będzie się bardzo dynamiczny układ niskiego ciśnienia Emir i Dieter. Tam też spodziewane są bardzo silne i niszczące porywy wiatru oraz opady deszczu a nawet niewykluczone mogą być trąby powietrzne i burze.

Źródło Danych - DWD

Źródło Danych – DWD

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast w naszym kraju z upływem kolejnych godzin i dni znad zachodniej części Europy docierać będzie do nas system frontów atmosferycznych z opadami deszczu i lokalnie z burzami. Ponadto ich głównym zagrożeniem będzie też umiarkowany i porywisty wiatr oraz bardzo zmienna i zróżnicowana temperatura powietrza, która będzie oscylować i wahać się od +3°C/+10°C do nawet +12°C/+17°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec warto kochani dodać. Iż z taką bardzo zmienną i dynamiczną pogodą w dalszym ciągu będziemy się męczyć w listopadzie oraz między innymi jest szansa że gdzieniegdzie też przy niskich wartościach temperatury powietrza będą mogły symbolicznie wystąpić opady mieszane na przemian ze słońcem i licznymi chmurami.

 

Comments are closed.