W czwartek dość ciepło, ale wietrznie! – Prognoza na 2 listopada

W Dzień Zaduszny pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia z zachodu Europy, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto pojawi się silny wiatr oraz między innymi nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne zamglenia i lokalne mgły. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą miejscami przelotne  opady deszczu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą południowego. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-70 km/h. Najmocniejszy w górach. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1009 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na południu i północnym wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do nawet +15°C. Watr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą kierunku z południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-90 km/h, najmocniejszy w górach. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1002 hPa.

Comments are closed.