W weekend będzie ciepło, ale okresowo deszczowo i wietrznie! – Prognoza od 28 do 29 października

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Z czasem pojawi się jednak klin podwyższonego ciśnienia. Ponadto nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze ze zmiennych kierunków, następnie z południa.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze z gradem. Najtrudniejsze warunki pogodowe na południu kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu po zachodni. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 40-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 995 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne  opady deszczu o słabym i umiarkowanym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do nawet +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach na południu kraju będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1001 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1008 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które na północy przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do nawet +18°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący  południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć i wahać się oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.