W piątek na Pomorzu nadal możliwe są burze! – Prognoza na 27 października

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i Wybrzeżu również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych, któremu sprzyjać mogą opady konwekcyjne i burze. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski nadal napływać będzie wilgotne oraz chłodne powietrze z północnego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i z północy. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i dość silny oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 994 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i nad morzem również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany oraz w porywach może tam dochodzić do 30-35 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 995 hPa.

 

Comments are closed.