W weekend przez Polskę przejdą burze! – Prognoza od 14 do 15 października

Przez weekend pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal oddziaływać będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Ponadto pojawią się burze z silnym wiatrem oraz nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na południowym zachodzie oraz w górach na południu i południowym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1011 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +19°C do nawet +24°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-104 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach początkowo spadnie oraz będzie się wahać i powoli rosnąć w południe w Warszawie wynosząc nad poziomem morza 1005 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na zachodzie w Centrum i też częściowo na północy Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-106 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1012 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.