Możliwe pierwsze opady śniegu oraz przejdą burze! – Ważne Prognozy

W kolejnych dniach również na pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach będzie oddziaływać dynamiczny układ niskiego ciśnienia z kolejnymi frontami atmosferycznymi i silnym wiatrem. Ponadto napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane i ciepłe powietrze z południowego zachodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - WETTERZENTRALE.DE

Źródło Danych – WETTERZENTRALE.DE

Jak wynika z kolejnych i najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar naszego kraju nadal będzie pod wpływem dynamicznego układu niskiego ciśnienia. Poza tym dadzą nam się we znaki kolejne opady konwekcyjne oraz burze z opadami gradu i silnym wiatrem, który może powodować szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Źródło Danych Synoptycznych - DWD

Źródło Danych Synoptycznych – DWD

Szczególnie na bardzo dynamiczną pogodę musimy przygotować się od weekendu. I wtedy na dużym obszarze Polski a szczególnie nad morzem spodziewamy się burz i porywistego wiatru, który w porywach może dochodzić do 80-100 km/h.

Prognozowane burze w okresie weekendu - ( 14-15.10.2023r )

Prognozowane burze w okresie weekendu – ( 14-15.10.2023r )

Prognozowany silny wiatr w okresie weekendu

Prognozowany silny wiatr w okresie weekendu

Natomiast nieco inaczej wyglądają prognozy pod koniec miesiąca. Szczególnie mowa jest o znacznym ochłodzeniu i też między innymi o pierwszych opadach mokrego śniegu oraz deszczu ze śniegiem i marznącego deszczu. W tym samym okresie i prawdopodobnie do końca tego miesiąca temperatura powietrza będzie się bardzo wahać w przedziale od +4°C/+8°C do +9°C/+12°C. Jedynie noce i poranki będą mogły przynosić lokalne przymrozki a nawet mróz, który może coraz częściej pogarszać warunki drogowe na obszarze naszego kraju i w górach.

Możliwe opady mieszane pod koniec miesiąca - ( 21.10.2023r )

Możliwe opady mieszane pod koniec miesiąca – ( 21.10.2023r )

Prognozowana temperatura pod koniec miesiąca

Prognozowana temperatura pod koniec miesiąca

Tak więc kochani jak widzimy. W kolejnych dniach czeka nas sporo dynamiki i wietrznej pogody, która ze sprawą niskiego ciśnienia będzie źle wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie a nawet może powodować że będziemy senni oraz bardzo zmęczeni. 

 

Comments are closed.