W piątek na Pomorzu mogą przejść burze! – Prognoza na 29 września

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego i obniżonego ciśnienia atmosferycznego. W zamian mogą pojawić się burze oraz dodatkowo nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski również napływać będzie wilgotne i bardzo ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie początkowo bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +25°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam wiał do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.