W piątek będzie jeszcze gorąco i przeważnie pogodnie! – Prognoza na 29 września

W kolejnych godzinach układ wyżowy z ostatnich dni zacznie już słabnąć i odsuwać się na wschód. Do Polski powoli zbliżać się będzie z zachodu zatoka niżowa z frontem atmosferycznym. Jednak jeszcze napłyną gorące masy powietrza.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg - Meteo24

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Ponadto będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się małe i umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą południowego. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dopiero pod koniec dnia przelotny deszcz możliwy na północnym zachodzie. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą południowo-zachodniego. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

 

Comments are closed.