W środę na Pomorzu da się we znaki silny wiatr! – Prognoza na 20 września

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia oraz między innymi napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły  rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku i nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +12°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku i nad samym morzem przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe i stopniowo też zanikające opady deszczu i mżawki o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +21°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz będzie się wahać i powoli rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1010 hPa.

Comments are closed.