W środę będzie bardzo ciepło i z przejaśnieniami! – Prognoza na 20 września

W kolejnych godzinach nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski również napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z zachodu i południa Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego i nieco podwyższonego ciśnienia atmosferycznego. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad samym morzem i na wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo na Podkarpaciu i częściowo w górach niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach nad samym morzem oraz na zachodzie i północy Polski będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i na południowym wschodzie kraju możliwe będą stopniowo zanikające opady deszczu i burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +20°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i silny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach na Bałtyku oraz na zachodzie i północy naszego kraju będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.