We wtorek przez Pomorze przejdą burze! – Prognoza na 12 września

W kolejnych godzinach nadal napływać będzie wilgotne oraz ciepłe i upalne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Poza tym pogodę na Pomorzu i nad morzem również kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne i burze. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego początkowo będzie bez opadów i burz oraz między innymi pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim pozostanie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz o północy poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +26°C do +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać i się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1012 hPa.

Comments are closed.