We wtorek nadal bardzo ciepło, ale możliwe burze! – Prognoza na 12 września

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie słabnący układ wysokiego ciśnienia i zbliżać się będzie chłodny front atmosferyczny od północnego zachodu. W zamian tego do Polski i nad wody Morza Bałtyckiego napływać będzie wilgotne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. Dlatego pogoda powoli zacznie się zmieniać.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie nadal bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami małe zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +19°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w większości kraju będzie bez opadów. Jednak pojawi się nieco więcej chmur, a burze i przelotny deszcz może wystąpić punktowo na południowym wschodzie, oraz nieco bardziej pod koniec dnia na zachodnim Pomorzu i Wybrzeżu. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +30°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim może być on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.