Kolejne dni również będą upalne oraz przejdą groźne burze! – Ważne Prognozy

Obszar naszego kraju w dalszym ciągu pozostaje w bardzo rozgrzanej i niestabilnej masie powietrza znad południowej części Europy. W zamian tego najbliższe dni w dalszym ciągu zapowiadają się upalnie i niebezpieczne pod względem burz, które mogą powodować szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar kraju w tym także Polska będzie pod znakiem dynamicznej i upalnej pogody. Dodatkowo temperatura powietrza w cieniu za dnia i wieczorem oscylować będzie od +13°C/+18°C do nawet +30°C/+40°C. W zamian tego bardzo rozgrzanej masie powietrza będą towarzyszyć kolejne ulewne opady deszczu i gwałtowne burze z gradem.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Z kolei poszczególne komórki burzowe na terenie obszaru naszego kraju i nad morzem, ze względu na wolną prędkość przemieszczania oraz wysokie uwodnienie atmosfery, będą generować punktowo ulewne i między innymi nawalne opady deszczu doprowadzające do kolejnych podtopień i miejscowych zalań. Ponadto, silniej rozbudowanym chmurom burzowym będą towarzyszyć też opady gradu oraz silne porywy wiatru.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Spodziewana anomalia temperatury powietrza na niedzielne popołudnie dla Europy i Polski. Z uwagi na napływ bardzo ciepłej masy powietrza, temperatura w naszym kraju podczas najbliższego weekendu będzie wyższa o ponad +5/+9°C względem średniej normy wieloletniej dla przełomu drugiej i trzeciej dekady sierpnia.

Comments are closed.