W czwartek będzie upalnie i burzowo! – Prognoza na 17 sierpnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach również kształtować będzie bruzda lekko obniżonego ciśnienia w sąsiedztwie płytkich klinów wyżowych. W zamian tego nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz ciepłe i upalne powietrze z południowego zachodu Europy, ale także pojawi się nieco chłodniejsze powietrze znad Bałtyku.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i lokalnie silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +21°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północy. W zamian tego w porywach w czasie burz będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w czwartek o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym i lokalnie silnym natężeniu. Dodatkowo wystąpią burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do nawet +34°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić w czasie burz do 50-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1020 hPa.

Comments are closed.