W czwartek pogoda na Pomorzu będzie zmienna! – Prognoza na 17 sierpnia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem również kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia oraz między innymi napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z południowego wschodu i południa Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o słaby i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być na samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z zachodu i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1022 hPa.

Comments are closed.