W czwartek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 6 lipca

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia oraz między innymi napływać będzie wilgotne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które przyniesie ze sobą stopniowo zanikające opady konwekcyjne i burze. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Dodatkowo w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 60-90 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1013 hPa

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad morzem i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne oraz słabe i o zmiennym natężeniu opady deszczu. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.