W czwartek będzie ciepło oraz przejdą burze! – Prognoza na 6 lipca

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który przyniesie opady konwekcyjne i kolejne burze. W zamian tego do Polski i nad Bałtyk cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Adrian Dorniak – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo pojawią się gwałtowne burze. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +10°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północy i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach podczas burz i nad morzem będzie on dochodzić do 90-100 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć i się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu w Centrum i na wschodzie naszego kraju przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są także burze. Temperatura powietrza wyniesie od +15°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.