W czwartek na Pomorzu będzie bardzo ciepło! – Prognoza na 29 czerwca

Nad Pomorze i Bałtyk w kolejnych godzinach również napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północy i południowego zachodu Europy. Poza tym pogodę w tej części województwa i nad morzem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe będą liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie, które jedynie na wschodzie województwa i częściowo także na Bałtyku przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +12°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na wschodzie i południu województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do +26°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i do wieczora będzie początkowo dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1014 hPa.

 

Comments are closed.