W poniedziałek będzie upalnie i burzowo! – Prognoza na 26 czerwca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych, który przyniesie opady deszczu i burze. Poza tym do Polski i nad Bałtyk napływać będzie wilgotne oraz chłodne i upalne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +9°C do +16°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko będzie się wahać i spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze. Temperatura maksymalna powietrza w cieniu wyniesie od +22°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – wschodu a także z zachodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.