W poniedziałek przez pomorze przejdą burze! – Prognoza na 26 czerwca

Na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych, który przyniesie ulewy i burze. Ponadto napływać będzie wilgotne oraz chłodne i upalne powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów i burz oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura minimalna powietrza wyniesie od +11°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bardzo ciepło i między innymi początkowo bez opadów oraz z umiarkowanym zachmurzeniem. Jedynie wieczorem zaczną pojawiać się przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe będą burze. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +27°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.