W czwartek na Pomorzu będzie już bez burz! – Prognoza na 22 czerwca

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie początkowo układ nieco wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe i zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i stopniowo zanikające opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być już na zachodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do +15°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i nad morzem nadal będzie bardzo ciepło i upalnie oraz między innymi możliwe są też liczne i silne mgły oraz zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów i burz a także utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do nawet +29°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i południowego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach będzie tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.