W czwartek będzie gorąco oraz możliwe są burze! – Prognoza na 22 czerwca

Do Polski w kolejnych godzinach nadal napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe i zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy. W zamian tego pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i burze z gradem. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu w Centrum na północnym wschodzie i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też burze z gradem. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +25°C do nawet +31°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz północy i południowego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.