We wtorek przejdą burze oraz będzie upalnie! – Prognoza na 20 czerwca

W kolejnych godzinach w naszym kraju oraz nad morzem i w górach pogodę nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. W zamian tego do Polski i nad Bałtyk napływać będzie wilgotne oraz bardzo zróżnicowane i upalne powietrze z południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz w we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo w Centrum i na północnym wschodzie Polski. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do nawet +17°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o słabym i zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być w górach oraz na południu w Centrum i częściowo na północnym wschodzie wschodzie naszego kraju. Temperatura powietrza w cieniu wyniesie od +24°C do nawet +32°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północy i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.