We wtorek na Pomorzu będzie upalnie i możliwe są burze! – Prognoza na 20 czerwca

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i system frontów atmosferycznych. Poza tym napływać będzie wilgotne oraz bardzo ciepłe i upalne powietrze z południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być częściowo nad samym morzem oraz w Centrum i na wschodzie województwa. Temperatura powietrza wyniesie od +14°C do nawet +18°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz ze wschodu i z południowego – wschodu. Zaś na Bałtyku i w pasie nadmorskim może być on umiarkowany. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku oraz w pasie nadmorskim i na zachodzie województwa przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +27°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu oraz z południowego – wschodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.