W poniedziałek na Pomorzu będzie gorąco i deszczowo! – Prognoza na 19 czerwca

Na początku nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ obniżonego ciśnienia atmosferycznego oraz system frontów atmosferycznych. Ponadto cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo ciepłe powietrze z północy i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu i gradu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z południowego – wschodu i południowego – zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim miejscami może być on umiarkowany. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach wyraźnie będzie się wahać i lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na Bałtyku i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +22°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z północnego – zachodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i nadal będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.