Duże wahania pogody oraz jest szansa na burze! – Ważne Prognozy dla Polski

Już w kolejnych dniach na dużym obszarze naszego kraju będą rozwijać się chmury burzowe, którym sprzyjać mogą opady konwekcyjne i wyładowania atmosferyczne. Poza tym odczuwać będziemy też duże wahania i spadki ciśnienia atmosferycznego, które źle mogą wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Źródło Danych - Wetterzentrale.de

Źródło Danych – Wetterzentrale.de

Jak wynika z najnowszych danych z modeli numerycznych. Obszar naszego kraju w końcu po suszy zacznie dostawać się pod wpływ frontów atmosferycznych, które będą przynosić ze sobą opady deszczu oraz burze i miejscami silny wiatr. Ponadto temperatura powietrza z upływem dni i pod koniec czerwca oscylować będzie w przedziale od +11°C/+20°C do nawet +26°C/+33°C.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Natomiast duże skoki i spadki temperatury powietrza będą między innymi sprzyjać pogłębiającej się suszy, które mogą przyczynić się do pożarom lasów i nie tylko. Szczególnie upał dał by się we znaki tuż na początku przyszłego tygodnia. I wtedy termometry w cieniu pokazały by nawet +30°C/+35°C. Dodatkowo tak gorącej masie powietrza sprzyjały by groźne burze oraz niewykluczone trąby powietrzne z ulewnymi opadami deszczu i gradem.

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Źródło Danych - WXCHARTS.COM

Źródło Danych – WXCHARTS.COM

Na koniec kochani warto dodać. Iż z taką pogodą ze zmienną temperaturą będziemy męczyć się przez wakacje oraz być może w kolejnych dniach nowego miesiąca wakacji. Ale i tak zalecamy wam wykorzystywać pogodne chwile ze słońcem np. nad morzem czy jeziorem. 

Comments are closed.