W środę będą rozwijać się burze! – Prognoza na 14 czerwca

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Poza tym pojawi się front atmosferyczny, który przyniesie ze sobą opady konwekcyjne oraz burze. W zamian tego nad Bałtyk i do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i ciepłe powietrze z północnego wschodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W dodatku utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Jedynie początkowo bez opadów i burz powinno być nad samym morzem i na Pomorzu. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo będą rozwijać się też burze. Jedynie początkowo bez burz powinno być na Pomorzu Zachodnim. Temperatura powietrza wyniesie od +16°C do +23°C. Wiatr nadal będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie się wahać i lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1017 hPa.

Comments are closed.