Weekend na Pomorzu będzie wietrzny i ciepły! – Prognoza od 9 do 11 czerwca

W długi weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ niskiego i wysokiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi napływać będzie wilgotne i bardzo ciepłe powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +13°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i lekko wrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1017 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym pojawi się umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na zachodzie województwa może przynieść ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +23°C do nawet +27°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1018 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku nadal na Pomorzu i Wybrzeżu będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie w okolicach +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu i ze wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy na poziomie morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +24°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz w południe na poziomie morza wskaże 1023 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również możliwe są liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane zachmurzenie. Temperatura powietrza wyniesie od +20°C do +23°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 40-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe na poziomie morza wskaże 1027 hPa.

Comments are closed.