W piątek nadal będzie gorąco i burzowo! – Prognoza na 9 czerwca

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto do Polski i nad Bałtyk cały czas napływać będzie ciepłe oraz wilgotne i upalne powietrze z południowego wschodu i północy Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach oraz na zachodzie, południu i wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze możliwe są też burze. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +14°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z południowego – wschodu i ze wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz w górach i nad samym morzem również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i gradu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze. Jedynie bez opadów i burz powinno być nad samym morzem. Temperatura powietrza wyniesie od +17°C do nawet +28°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1015 hPa.

Comments are closed.