W środę wystąpią opady mieszane! – Prognoza na 19 kwietnia

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz do Polski między innymi napływać będzie wilgotne i dodatkowo też chłodne oraz bardzo zróżnicowane powietrze z północy i ze wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +8°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i ze wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1022 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +11°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. Jedynie nad morzem oraz na zachodzie i północy naszego kraju będzie on silny i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie i początkowo będzie dość stabilne oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1018 hPa.

Comments are closed.