W środę na Pomorzu możliwe są opady mieszane! – Prognoza na 19 kwietnia

W kolejnych godzinach nad Pomorze nadal docierać będą wilgotne oraz chłodne masy powietrza z północy i ze wschodniej części Europy. W zamian tego pogodę w północnej części Polski i nad morzem nadal kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty z północnego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz silny i porywisty z północnego – wschodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy i z północnego – zachodu. Poza tym w porywach nad morzem i na dużym obszarze województwa dochodzić będzie do 50-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1024 hPa.

Comments are closed.