We wtorek na Pomorzu mogą przejść burze śnieżne! – Prognoza na 4 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto cały czas nad wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze prosto z północy i północnego wschodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu będzie początkowo bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Temperatura powietrza wyniesie od -3°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północy oraz z północnego – zachodu i północnego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i samego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +5°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i północnego – zachodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1025 hPa.

Comments are closed.