We wtorek możliwe są przejaśnienia i burze śnieżne! – Prognoza na 4 kwietnia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia nadal pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia, który źle może wpływać na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto cały czas nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski napływać będzie wilgotne oraz mroźne i dość ciepłe powietrze z północy i północnego wschodu Europy. 

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie w górach na południu i północnym wschodzie Polski przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady śniegu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -8°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i północy. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie się wyraźnie wahać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1025 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu jak i deszczu ze śniegiem i śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Jedynie bez opadów i burz powinno być na zachodzie i południowym zachodzie naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +7°C. Wiatr na ogół będzie słaby i umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północy i północnego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać i wyraźnie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1023 hPa.

Comments are closed.