W czwartek przez Pomorze przejdą burze! – Prognoza na 23 marca

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ niskiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych dodatkowo napływać będzie wilgotne i ciepłe powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w środę wieczorem oraz w czwartek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +7°C do +9°C. Wiatr będzie na ogół umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1005 hPa.

Z kolei w czwartek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +11°C do +13°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południa. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 60-80 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać i powoli rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Comments are closed.