W poniedziałek będzie ciepło oraz możliwe są burze! – Prognoza na 20 marca

Początek astronomicznej wiosny przyniesie w naszym kraju sporo chmur oraz opady konwekcyjne i liczne burze. Poza tym nad wody Morza Bałtyckiego i do Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami umiarkowane oraz całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo na zachodzie i północy Polski możliwe są burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +9°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym w pierwszy dzień astronomiczne wiosny będzie utrzymywać się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu i mżawki o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewkluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C/+9°C w górach do +11°C/+14°C termometry pokażą na dużym obszarze naszego kraju oraz nad samym morzem. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie się wahać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1014 hPa.

Comments are closed.