W poniedziałek na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 20 marca

Nowy początek astronomicznej wiosny zapowiada się na Pomorzu ze zmienną bardzo pogodą. W dodatku napływać będzie wilgotne oraz bardzo zróżnicowane powietrze z południowego zachodu i północnego zachodu Europy, któremu między innymi sprzyjać będą opady konwekcyjne i niewykluczone burze.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne opady deszczu o zmiennym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze z gradem i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +5°C do +7°C. Wiatr na ogół pozostanie słaby oraz umiarkowany i porywisty będzie nad morzem i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – wschodu oraz z północnego – wschodu i południowego – zachodu. W zamian tego w porywach na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1015 hPa.

Z kolei w pierwszy dzień astronomicznej wiosny przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo niewykluczone są też lokalne burze. Temperatura powietrza wyniesie od +10°C do +12°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i północnego – zachodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach i do wieczora lekko spadnie i będzie się wahać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1013 hPa.

Comments are closed.