Weekend na Pomorzu przyniesie bardzo silny wiatr! – Prognoza od 17 do 19 lutego

W kolejnych godzinach i przez weekend pogodę na Pomorzu i nad morzem kształtować będzie dynamiczny układ niskiego ciśnienia oraz chłodny front atmosferyczny. Poza tym pojawi się bardzo silny i porywisty wiatr oraz między innymi nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i do Polski północnej napływać będzie wilgotne oraz niestabilne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy. 

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr będzie umiarkowany i porywisty z południowego – zachodu i ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1016 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze z opadami gradu i krupą śnieżną. Temperatura powietrza wyniesie od +8°C do +9°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południa. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 100-135 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1011 hPa.

Natomiast w piątek wieczorem oraz w sobotę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr nadal będzie bardzo silny i niebezpieczny ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do nawet 115-133 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie nadal spadać i się wahać oraz o północy na poziomie morza wskaże 999 hPa.

Z kolei w sobotę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku i częściowo w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +4°C do +6°C. Wiatr nadal będzie silny oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północne – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do nawet 100-135 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1003 hPa.

Natomiast w sobotę wieczorem oraz w niedzielę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Bałtyku i w pasie nadmorskim może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady mokrego śniegu o zmiennym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +1°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu i z północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 60-115 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie powoli rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1007 hPa.

Z kolei w ostatni dzień weekendu przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami małe oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na Bałtyku i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem. Dodatkowo na tym obszarze niewykluczone są też lokalne burze śnieżne oraz z opadami gradu i krupy śnieżnej. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do +4°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty z północnego – zachodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 60-106 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal powoli będzie rosnąć oraz w południe na poziomie morza wskaże 1008 hPa.

Comments are closed.