W piątek przejdzie groźna wichura oraz możliwe są burze! – Prognoza na 17 lutego

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach kształtować będzie bardzo dynamiczny układ niskiego ciśnienia i między innymi chłodny front atmosferyczny, który może przynieść ze sobą opady konwekcyjne a nawet burze i bardzo silny wiatr, który powodować będzie szkody i przerwy w dostawie prądu elektrycznego.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w czwartek wieczorem oraz w piątek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +5°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z zachodu i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli spadać oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Z kolei w piątek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad morzem i w górach nadal mogą rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne i ciągłe opady deszczu i deszczu ze śniegiem o zmiennym i silnym natężeniu. Dodatkowo możliwe są też burze z opadami gradu i ze śniegiem. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do nawet +12°C. Wiatr będzie umiarkowany oraz bardzo silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. W zamian tego w porywach będzie on dochodzić do 80-90 km/h. Jedynie w górach i na Bałtyku oraz w pasie nadmorskim jego porywy będą tam dochodzić do nawet 135-175 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1016 hPa.

Comments are closed.