W poniedziałek na Pomorzu będzie deszczowo i wietrznie! – Prognoza na 13 lutego

Na początku nowego tygodnia pogodę nad morzem i w północnej części Polski kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia i między innymi system frontów atmosferycznych. Poza tym cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i nieco cieplejsze powietrze z północnego zachodu i zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i nad morzem nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki marznącego o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +1°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1030 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem również niewykluczone są liczne oraz silne mgły i zamglenia, które mogą lokalnie powodować szadź. Poza tym utrzyma się z nami całkowite zachmurzenie, które przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki marznącego o zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do +8°C. Wiatr nadal będzie umiarkowany oraz silny i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od zachodu oraz z południowego – zachodu i północnego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach również będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1028 hPa.

Comments are closed.