W środę na Pomorzu możliwe są przejaśnienia! – Prognoza na 8 lutego

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie. Ponadto nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i do północnej części Polski również napływać będzie wilgotne oraz mroźne i chłodne powietrze z północnego zachodu i południowego zachodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i poranku mogą miejscami rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie na Bałtyku przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady deszczu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do -2°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z południowego – zachodu i zachodu. Jedynie na Wybrzeżu i w pasie nadmorskim będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie rosnąć oraz o północy na poziomie morza wskaże 1043 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach powoli będzie już spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1044 hPa.

Comments are closed.