W środę mroźno, ale też pogodnie i miejscami odwilż ! – Prognoza na 8 lutego

W kolejnych godzinach pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal kształtować będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpłynie na nasze samopoczucie i zdrowie oraz między innymi cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i dość suche powietrze z północnego zachodu i południowego wschodu Europy.

Zdjęcie ilustracyjne: Damian Zbieg – Meteo24

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach miejscami również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Jedynie bez opadów powinno być częściowo na zachodzie i północy. Temperatura powietrza wyniesie od -18°C do -3°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – zachodu oraz z północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie powoli rosnąć oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże aż 1042 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem w górach również mogą rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady śniegu o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -5°C do +2°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu i południowego – wschodu. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie oraz będzie się wahać i powoli rosnąć oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże aż 1044 hPa.

Comments are closed.