W środę na Pomorzu pogoda będzie zmienna! – Prognoza na 25 stycznia

W kolejnych godzinach pogodę na Pomorzu i nad morzem nadal kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego. Ponadto nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i obszar północnej części Polski również napływać będzie wilgotne oraz mroźne i między innymi też chłodne powietrze z południowego zachodu i południowego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast we wtorek wieczorem oraz w środę w ciągu nocy i o poranku na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. W zamian tego będzie bez opadów oraz między innymi utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od -4°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu i z zachodu. Jedynie na Bałtyku i w pasie nadmorskim będzie nadal on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach będzie spadać oraz o północy na poziomie morza wskaże 1036 hPa.

Z kolei w środę przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na Pomorzu i Wybrzeżu również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim przyniesie ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu lub mżawki marznącej o słabym i zmiennym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od +2°C do +3°C. Wiatr na ogół będzie słaby z południowego – zachodu. Natomiast na Bałtyku i w pasie nadmorskim cały czas będzie on umiarkowany i porywisty oraz w porywach może tam dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach nadal będzie spadać oraz w południe na poziomie morza wskaże 1029 hPa.

Comments are closed.