We wtorek możliwe są niskie chmury i przejaśnienia! – Prognoza na 24 stycznia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia na pogodę w naszym kraju oraz nad morzem i w górach nadal oddziaływać będzie silny układ wysokiego ciśnienia atmosferycznego, który źle wpływać będzie na nasze samopoczucie i zdrowie. W zamian tego nad ciepłe wody Morza Bałtyckiego i Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz mroźne i między innymi też chłodne powietrze z południowego zachodu i północnego wschodu Europy.

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski - ( Meteo24 )

Autor Zdjęcia Mariusz Jasłowski – ( Meteo24 )

Natomiast w poniedziałek wieczorem oraz we wtorek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i w górach również możliwe są liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które jedynie częściowo na zachodzie w górach na południu i w Centrum Polski może przynieść ze sobą przelotne lub ciągłe opady marznącego deszczu i mżawki o słabym natężeniu. Temperatura powietrza wyniesie od -7°C do -1°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północy i południowego – wschodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie na stałym poziomie oraz o północy na barometrach w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1037 hPa.

Z kolei we wtorek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem nadal w wielu miejscach oraz nad morzem i w górach będą mogły zalegać liczne oraz silne marznące mgły i zamglenia a także niewykluczone są również niskie chmury stratus. Poza tym powinno być bez opadów oraz między innymi może występować umiarkowane oraz zmienne i duże zachmurzenie z przejaśnieniami. Temperatura powietrza wyniesie od 0°C do +6°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od północnego – wschodu oraz z północnego – zachodu i południowego – zachodu. Dodatkowo w porywach będzie on dochodzić do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie do 1038 hPa i po południu zacznie powoli spadać oraz wyniesie na barometrach w Warszawie nad poziomem morza 1037 hPa.

Comments are closed.