W poniedziałek spadnie deszcz i może zagrzmi! – Prognoza na 2 stycznia

W kolejnych godzinach nowego tygodnia pogodę w naszym kraju oraz nad morzem kształtować będzie układ wysokiego i niskiego ciśnienia atmosferycznego oraz między innymi kolejny system frontów atmosferycznych. Poza tym nad ciepłe wody Bałtyku i obszar Polski cały czas napływać będzie wilgotne oraz chłodne i bardzo zróżnicowane powietrze z północnego zachodu Europy.

Zdjęcie Ilustracyjne - Pixabay

Zdjęcie Ilustracyjne – Pixabay

Natomiast w niedzielę wieczorem oraz w poniedziałek w ciągu nocy i o poranku w całym naszym kraju oraz nad morzem i górach również będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. W zamian tego utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i częściowo na północy Polski niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na południowym zachodzie i południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +3°C do nawet +8°C. Wiatr na ogół będzie umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południa i południowego – wschodu. Poza tym w porywach będzie on dochodzić do 50-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko wzrośnie i będzie dość stabilne oraz o północy w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1021 hPa.

Z kolei w poniedziałek przed południem oraz w ciągu dnia i wieczorem na przeważającym obszarze Polski oraz nad samym morzem i w górach nadal będą mogły rozwijać się liczne oraz silne mgły i zamglenia. Poza tym utrzyma się z nami całkowite oraz umiarkowane i duże zachmurzenie z przejaśnieniami, które przyniesie ze sobą przelotne oraz ciągłe opady deszczu o słabym i silnym natężeniu. Dodatkowo nad wodami Morza Bałtyckiego i w pasie nadmorskim niewykluczone są też lokalne burze z gradem. Jedynie bez opadów powinno być na południowym zachodzie i południu naszego kraju. Temperatura powietrza wyniesie od +6°C do nawet +13°C. Wiatr na ogół będzie słaby oraz umiarkowany i porywisty ze zmiennych kierunków z przewagą wiejący od południowego – zachodu oraz z południowego – wschodu i północnego – zachodu. W zamian tego w porywach do 30-60 km/h. Ciśnienie atmosferyczne w kolejnych godzinach lekko spadnie oraz w południe w Warszawie nad poziomem morza wskaże 1019 hPa.

Comments are closed.